Poniedzia�ek, 11 Grudzie� 2023 r. Damazego, Waldemara
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Japonia wciąż liczy ofiary i straty 1
~15-03-2011; 12:29

Japonia wciąż liczy ofiary i straty

Tysiące zabitych, zniszczone miasta, drogi, mosty, braki w dostawach energii i żywności - to obraz Japonii po trzęsieniu ziemi i fali tsunami. Ekonomiści szacują, że koszty gospodarcze mogą przekroczyć nawet 180 mld dol.

Potężne trzęsienie ziemi oraz tsunami jakie nawiedziły Japonię sprawiły, że cały świat połączył się z japońskim narodem pragnąc wyrazić swój żal w związku z zaistniałą sytuacją. Wciąż napływające wiadomości o kolejnych zagrożeniach nie napawają optymizmem, jednak wszyscy mamy nadzieję, że sytuacja w końcu zacznie się stabilizować.

Wśród wielu poszkodowanych osób i gospodarstw są też ogromne przedsiębiorstwa z branży motocyklowej. Północno-wschodni rejon jest bardzo ważną strefą ekonomiczną. Tam znajdują się fabryki Hondy, Suzuki, Hondy oraz Kawasaki. Są też zakłady produkcyjne Shoei, Arai, Bridgestone.

Z wydanego przez Hondę oświadczenia dowiadujemy się, że produkcja w fabryce Kumamoto została wstrzymana. Produkowane są tam m.in. takie modele jak CBR600, VFR1200F, DN-01 i Super Cub. Nie odnotowano tam jednak takich zniszczeń jak w ośrodku badawczym Tochigi Proving Ground, gdzie opracowywane są nowe technologie.

W odpowiedzi na tak wielką tragedię Honda postanowiła przeznaczyć 300 mln jenów na rzecz ofiar, 1,000 generatorów prądu, 5,000 karnistów. Dodatkowo Honda rozpoczęła także współpracę w zakresie pomocy w dostarczaniu elektryczności.Yamaha podała informację, że ich fabryki nie zostały zniszczone. Jak tylko będzie to możliwe to ma zostać przywrócona produkcja, a obecnie wysiłki zostaną skupione na pomocy poszkodowanym. Niestety nie posiadamy jeszcze żadnych wieści z fabryki Kawasaki.

"Suzuki Motor Corporation ogłosiło dzisiaj, że nikt z personelu firmy nie ucierpiał w wyniku trzęsienia ziemi w zeszły piątek, 11 marca oraz następujących po nim fal tsunami, nie zanotowano również strat w siedzibie firmy oraz zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Prefekturze Shizuoka, Japonia.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA