Niedziela, 26 Czerwiec 2022 r. Jana, Pawła
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Moto Guzzi Griso 8V_WMC_01
, źródło: ( ZOBACZ GALERIĘ )
~03-12-2010; 11:49

Moto Guzzi Griso - włoski moto-szyk

Oto motocykl, który uzasadnia frazę „wspaniała, włoska stylizacja”. Zapomnijcie o konstrukcjach z którymi Moto Guzzi kojarzyło wam się wcześniej i przyjrzyjcie się pięknym liniom Griso 8v.


Od prawej strony wygląda na potężną mechaniczną bestię z masywnym przedłużeniem chłodnicy i kwadratowymi, aluminiowymi pokrywami silnika, a od lewej wizualny charakter maszyny nieco się zmienia ulegając dominacji układu wydechowego z wyjątkowo grubymi rurami zakończonymi jeszcze grubszym wydechem. Motocykl jest wyposażony w nowy silnik o pojemności 1151cc, który zastępuje poprzednią jednostkę napędową stosowaną przez Moto Guzzi, niespełniającą normy emisji spalin Euro3 i przy okazji o 20KM słabszą. Poza nowym silnikiem, naklejkami i końcówką wydechu Griso właściwie się nie zmienił.

Bardziej subtelne modyfikacje uwzględniają zastosowanie węższej kierownicy, nowe wyprofilowanie siedzenia oraz wyżej i bardziej z przodu zamontowane podnóżki kierowcy. Te ostatnie mają podkreślać sportowy charakter maszyny. Perłowy biały kolor jest nowością ale Griso V8 dostępny jest również w czerni i jako taki prezentuje się najlepiej. Przejdźmy jednak do tego co prawdopodobnie najbardziej was interesuje a mianowicie do osiągów nowego silnika. Jak już wspomniałem wyżej w porównaniu z poprzednią jednostką napędową mamy znaczący wzrost mocy o 20KM (88KM wcześniej – 110KM teraz).Na szczęście przy podniesieniu mocy nie zmieniła się wyśmienita charakterystyka silnika. Kiedy wypuszczacie sprzęgło ruszając do przodu, Griso oferuje dynamiczny odjazd od najniższych obrotów. Właściwie trudno zauważyć jakąkolwiek różnicę z poprzednim modelem. Do 6000 obr./min. krzywa mocy wzrasta niemalże identycznie. To wysoki pułap obrotów dla chłodzonego cieczą V-twina, na dodatek znajdujący się bardzo blisko punktu 7500 obr./min. kiedy to silnik oddaje największą moc. Ale właśnie w tym małym przedziale 6-7500 obr./min. maszyna zachowuje się z nieoczekiwaną dynamiką. Mocny skok do przodu jest wyraźnie odczuwalny, ale przy tej ilości obrotów jesteśmy na niego przygotowani. W rezultacie wraz z dodatkową mocą otrzymujemy promocję w postaci przyjemnej dawki adrenaliny. Szybko się okazało, że taka jazda potrafi rozpędzić Griso do imponujących, jak na ten typ maszyny, 230 km/h.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA